Швајцарија – Mакедонија (квалификации за ракометното европско првенство 2014)

EURO_2014_MEN_LOGO
Уште една нова победа, во битка за пласман на Европското Првенство во ракомет мажи кое ќе се одржи идната година во Данска.

Уште една нова победа, во битка за пласман на Европското Првенство во ракомет мажи кое ќе се одржи идната година. Овојпат Македонија славеше во Цирих, каде што мечот со Швајцарците го доби со 22:27.

c8
c1
c2
c3
c5
c6
c7c4

Поддршката од Фалангата не изостана и овојпат. За сите оние кои пропуштиле некој детал од натпреварот истиот можат да го погледнат ОВДЕ.

Comments are closed.